More exciting races at the indoor velodrome of the Calshot Activities Centre, Calshot, Southampton
SENIOR ‘A’ LEAGUE: WARM UP SCRATCH
1st Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
YOUTH U16: WARM UP
1st Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Elliot COX Velo Club Venta
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
SENIOR A LEAGUE / YOUTH A: POINTS RACE
1st Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles 23 pts
2nd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles 23 pts
3rd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club 14 pts
4th Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
SENIOR A LEAGUE / YOUTH A: UNKNOWN DISTANCE
1st Elliot COX Velo Club Venta
2nd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
3rd Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
5th Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
SENIOR ‘A’ LEAGUE: SPRINT
1st Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
YOUTH U16: SPRINT
1st Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Elliot COX Velo Club Venta
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
SENIOR A LEAGUE / YOUTH A: SCRATCH RACE
1st Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Elliot COX Velo Club Venta
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
4th Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
5th Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
VETERAN/ JUNIOR/WOMEN: 2 km SCRATCH
1st Elliot COX Velo Club Venta
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
5th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
6th Alexandra DIEM Southampton University Road Club
7th Glen REDMAN CC Basingstoke
8th Doug CONROY Redmon CC
9th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East
VETERANS/JUNIOR/WOMEN: UNKNOWN DISTANCE
1st Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Elliot COX Velo Club Venta
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
5th Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
6th Glen REDMAN CC Basingstoke
7th Alexandra DIEM Southampton University Road Club
8th Doug CONROY Redmon CC
9th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East
SENIOR ‘B’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
3rd George SKINNER Salisbury Road and Mountain CC
4th Glen REDMAN CC Basingstoke
5th Alexandra DIEM Southampton University Road Club
6th Doug CONROY Redmon CC
7th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East
SENIOR ‘B’ LEAGUE : POINTS RACE
1st Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC 24 pts
2nd Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 20 pts
3rd George SKINNER Salisbury Road and Mountain CC 16 pts
4th Glen REDMAN CC Basingstoke
5th Alexandra DIEM Southampton University Road Club
6th Doug CONROY Redmon CC
7th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East
SENIOR ‘B’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd George SKINNER Salisbury Road and Mountain CC
3rd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
4th Doug CONROY Redmon CC
5th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East
6th Glen REDMAN CC Basingstoke
7th Alexandra DIEM Southampton University Road Club
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd George SKINNER Salisbury Road and Mountain CC
3rd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
4th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd George SKINNER Salisbury Road and Mountain CC
3rd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
4th Glen REDMAN CC Basingstoke
5th Alexandra DIEM Southampton University Road Club
6th Doug CONROY Redmon CC
7th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East
YOUTH U14: WARM – UP
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
4th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
5th Tom STRINGER Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: 1km SCRATCH
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
4th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
5th Tom STRINGER Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: POINTS
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles 25 pts
2nd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers 16 pts
3rd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club 8 pts
4th Tom STRINGER Hillingdon Slipstreamers 6 pts
5th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers 5 pts
YOUTH U14: HANDICAP
1st Tom STRINGER Hillingdon Slipstreamers
2nd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
4th Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
5th James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
YOUTH U14: SPRINT
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
3rd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
5th Tom STRINGER Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: SCRATCH
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
4th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
5th Tom STRINGER Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U12: WARM – UP
1st Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
2nd Sophie TILLER Solent Pirates
3rd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Ella BEATON Solent Pirates
5th Brody CROCKFORD British Cycling Private Member – South
YOUTH U12: SCRATCH
1st Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
2nd Sophie TILLER Solent Pirates
3rd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
4th Ella BEATON Solent Pirates
5th Brody CROCKFORD British Cycling Private Member – South
YOUTH U12: POINTS
1st Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club 19 pts
2nd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club 18 pts
3rd Sophie TILLER Solent Pirates 13 pts
4th Ella BEATON Solent Pirates
5th Brody CROCKFORD British Cycling Private Member – South
YOUTH U12: HANDICAP
1st Sophie TILLER Solent Pirates
2nd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
4th Brody CROCKFORD British Cycling Private Member – South
5th Ella BEATON Solent Pirates
YOUTH U12: SPRINT
1st Sophie TILLER Solent Pirates
2nd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
4th Ella BEATON Solent Pirates
5th Brody CROCKFORD British Cycling Private Member – South
YOUTH U12: SCRATCH
1st Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
2nd Sophie TILLER Solent Pirates
3rd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
4th Ella BEATON Solent Pirates
5th Brody CROCKFORD British Cycling Private Member – South
YOUTH U10: WARM – UP
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
5th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
6th Patrick ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
7th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: SCRATCH
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
5th Patrick ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
6th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
7th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: POINTS
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 18 pts
2nd Patrick ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club 11 pts
3rd Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers 8 pts
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC 3 pts
5th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
6th Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
7th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: HANDICAP
1st Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
2nd Patrick ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
3rd Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
5th Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
6th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
7th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
8th Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: SPRINT
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Patrick ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
3rd Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: SCRATCH
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
5th Patrick ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
6th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
7th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U8: WARM – UP
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Albie ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U8: SCRATCH
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Albie ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
3rd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U8: POINTS
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 15 pts
2nd Albie ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club 8 pts
3rd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club 7 pts
YOUTH U8: HANIDCAP
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Albie ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
3rd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U8: SPRINT
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Albie ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club
3rd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U8: SCRATCH
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Albie ATKINSON Poole Wheelers Cycling Club