E / 1 / 2 / J
Pos No Full Name Club Team
1st 10 Red WALTERS Sotonia CC
2nd 2 Lewis ATKINS TAAP Cervelo
3rd 6 Ryan VISSER TAAP Cervelo
4th 20 Joe DONOHUE VCEquipe/FlixOralHygiene/Propulse
5th 23 Frank KILSBY VC St Raphael
6th 12 Rory BARRETT Southborough & District Wheelers
7th 8 Will COOPER Hargroves-Ridley-Montezuma’s
8th 18 Mitch WEBBER Halo Sports CT
9th 13 Anthony ROBERTS Meudon Sovereign Pedal Heaven
10th 17 Benjamin MARKS Morvelo Basso RT
11th 21 Matt ALLSOP WightlinkWight Mountain CRT.
12th 22 Will RANOE Morvelo Basso RT
13th 9 Ben SIMMONS Team Alé DMT Cipollini
14th 19 Liam WALSH VC St Raphael
15th= 7 Dante CARPENTER Morvelo Basso RT
15th= 26 Matthew DOWNIE TAAP Cervelo
17th= 5 Luis COUNTINHO Racing Club Ravenna
17th= 14 Ryan SMITH Morvelo Basso RT
17th= 15 Adam LITTLECHILD Racing Club Ravenna
17th= 16 Mike SMITH MB Cyclery
17th= 24 Chris CARROLL Wyndy Milla
17th= 25 Ben SCOTT-MUNDEN Sotonia CC
17th= 27 Justin HOY Nuun-Sigma Sports-London
24th 3 Alex COLLINS Primera-TeamJobs
25th 1 Tom STOCKER Bournemouth Jubilee Wheelers Cycling Club
26th 11 James VANIERIS Racing Club Ravenna
OVERALL After 2 events
1st Lewis ATKINS TAAP Cervelo 136
2nd Rory BARRETT Southborough & District Wheelers 122
3rd Ben MARKS Morvelo Basso RT 118
4th Matt ALLSOP WightlinkWight Mountain CRT. 114
5th Anthony ROBERTS Meudon Sovereign Pedal Heaven 112
6th Frank KILSBY VC St Raphael 104
7th Justin HOY Nuun-Sigma Sports-London 102
8th Adam LITTLECHILD Racing Club Ravenna 92
9th Will RANOE Morvelo Basso RT 84
10th Mike SMITH MB Cyclery 82
11th Matthew DOWNIE TAAP Cervelo 79
12th Ryan SMITH Morvelo Basso RT 72
13th Red WALTERS Sotonia CC 70
14th Ryan VISSER TAAP Cervelo 66
15th Joe DONOHUE VCEquipe/FlixOralHygiene/Propulse 64
16th Will COOPER Hargroves-Ridley-Montezuma’s 58
17th Martin ROWLAND Primera-TeamJobs 56
18th Mitch WEBBER Halo Sports CT 56
19th Alex COLLINS Primera-TeamJobs 56
20th Dexter FOX Army Cycling Union 54
21st Harry HORSMAN Cadence Cycling Performance 52
22nd Alex RANDALL Twickenham CC 48
23rd Joseph CLARK I-Team Cyclists’ Club 46
24th Ben SIMMONS Team Alé DMT Cipollini 46
25th Tom BUDDEN Sotonia CC 44
26th Liam WALSH VC St Raphael 44
27th Dante CARPENTER Morvelo Basso 41
28th Matt TWELVETREES The Cycle Room 34
29th Chris CARROLL Wyndy Milla 32
30th Ben SCOTT-MUNDEN Sotonia CC 32
31st Luis COUNTINHO Racing Club Ravenna 32
32nd Tom STOCKER Bournemouth Jubilee Wheelers Cycling Club 22
33rd James VANIERIS Racing Club Ravenna 20